Velosipēdi dāmām – izbraucieniem pa pilsētu un ne tikai

sieviešu velosipēdsAplūkojot velosipēdu piedāvājumu gan parastajos veikalos, gan arī internetā, ļoti viegli iespējams apjukt, jo modeļu daudzveidība ir milzīga! Sākoties siltajam laikam, biju ieplānojusi mainīt dzīvesveidu un nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, tādēļ divriteņa iegāde šķita viens no labākajiem variantiem. Taču, kā lai zina, kuri sieviešu velosipēdi ir labākie un kāds ir piemērots tieši man?

Pirmkārt, jāņem vērā, ka sieviešu velosipēdos parasti uzsvars tiek likts tieši uz dizainu. Tie ir kā mākslas darbi, tādēļ arī izceļas starp citiem velosipēdu veidiem. Tiesa gan, parasti dizaina atšķirības visvairāk ir pamanāmas sieviešu velosipēdos, kas piemēroti braukšanai pa pilsētu.

Sieviešu velosipēdam ir jābūt vieglam, taču tajā pašā laikā arī stabilam un drošam. Taču, izvēloties šādu braucamrīku, vispirms ir jāpārdomā, kāds ir jūsu braukšanas stils? Pa kādiem ceļiem pārvietojaties visbiežāk, vai velobraukšana ir hobijs, vai arī vēlaties nodarboties ar to profesionāli?

Velosipēdi sievietēm ir radīti, tos pielāgojot auguma proporcijām. Iespējams, daudzi no jums to nebija ievērojuši, taču sieviešu kājas parasti ir garākas nekā vīriešiem savukārt ķermeņa augšdaļa – īsāka. Ņemot vērā šīs īpatnības, uzmanība jāpievērš arī, izvēloties atbilstošu velosipēda modeli.

Parasti šie velosipēdi no citiem atšķiras gan ar rāmja formu, gan arī sēdekļa un stūres platumu. Piemēram, sieviešu velosipēda augšējā rāmja caurule nereti ir par dažiem centimetriem īsāka nekā vīriešu velosipēdam. Tāpat arī ir iespējams redzēt, ka dāmu divriteņiem ir šaurāka stūra un īsāks sēdeklis.

Ir vēl vairākas pazīmes, kas sieviešu velosipēdus atšķir no citiem. Klasiskajiem divriteņiem bieži vien komplektācijā ietilpst arī dažādi aksesuāri, piemēram, mantu groziņš, aizsargtīkliņš aizmugures ritenim, kā arī bagāžnieks un zvaniņš. Tāpat šādi divriteņi ir ievērojami ar īpašu dizainu – to krāsas ir dažādas – sākot no baltas, beidzot ar sarkanu, rozā, zilu, dzeltenu utt.

Klasisko sieviešu velosipēdu riteņu lielums bieži vien ir 28 vai 29 collas, taču ir pieejami arī mazāki izmēri, piemēram, 26 collas. Riteņi šādiem velosipēdiem ir šaurāki, lai braukšana pa asfaltu būtu vieglāka, kā arī ripošana būtu ilgstošāka.

Sieviešu treka velosipēdi ir līdzīgāki vīriešu velosipēdiem, taču galvenā atšķirība ir zemais rāmja stienis. Šādi divriteņi piemēroti aktīvāka dzīvesveida cienītājām, kas plāno mērot garākus maršrutus, pa dažādiem ceļa segumiem. Velosipēdi aprīkoti ar vairākiem ātrumiem, kas atvieglo braukšanu kalnainos apvidos.

Tāpat mūsdienās iespējams iegādāties arī sieviešu elektriskos velosipēdus. Tiem, kuri par tādiem nav dzirdējuši, der zināt, ka šādiem modeļiem ir akumulatori un dzinēji, taču kopumā riteņa dizains ir līdzīgs parastam velosipēdam. Ar to var pārvietoties, gan minot pedāļus, gan arī, izmantojot elektromotoru. Šādi velosipēdi piemēroti dažādiem ceļiem, kā arī lielāku attālumu mērošanai, taču jārēķinās ar salīdzinoši augsto cenu.