Vēlos a kategorijas tiesības – kā tās iegūt?

vēlos a kategorijas tiesības

Lai gan man ir auto vadīšanas tiesības, tomēr motocikliem vienmēr ir bijusi īpaša vieta manā sirdī, līdz ar to, diezgan loģisks likās lēmums tomēr saņemties un tikt pie attiecīgās kategorijas tiesībām. Līdzīgi kā b kategorijas gadījumā, arī a kategorija tiek pasniegta ļoti daudzās autoskolās un izvēlēties sev to piemērotāko nav viegli.

Nedaudz par teorētisko pusi runājot, tad a kategorija attiecas uz motocikliem un tādiem tricikliem, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus, kā arī to iegūt var tikai no 24 gadu vecuma. Ir iespējamas A1 un A2 opcijas, kas iegūstamas no mazāka vecuma, bet tām ir jaudas vai motora kubatūras ierobežojumi.

Līdzīgi kā auto vadītāju kursiem, arī liekot tiesības uz motociklu, ir nepieciešams apgūt teorētiskās nodarbības un galā kārtot skolas teorijas eksāmenu. Tāpat arī ir nepieciešams iet uz braukšanas nodarbībām, kārtot medicīnisko izziņu un iziet pirmās palīdzības kursus. Arī CSDD ir kārtojami standarta teorijas un braukšanas eksāmeni.

Kad es nolēmu, ka vēlos a kategorijas tiesības, sāku ar atbilstošas autoskolas meklēšanu. Pirmais jau, protams, ir tās autoskolas, kas atrodas tuvu mājām, vai vismaz darbam. Labi ir tas, ka daudzām autoskolām ir vairākas filiāles galvenajos rajonos, līdz ar to, ir plašas izvēles iespējas.

Otrā lieta ir atsauksmes. Meklējot internetā autoskolas, to saraksts ir tik iespaidīgs, ka principā savu izvēli sašaurināt ir iespējams tikai ar paziņu un arī tiešsaistē atrodamo atsauksmju palīdzību. Un nevajadzētu aizmirst arī par CSDD pieejamajiem reitingiem un citiem autoskolu rādītāji, kas ir svarīgi ne tikai auto tiesību, bet arī a kategorijas kārtošanas gadījumā.

Un trešā svarīgā lieta protams ir instruktors, jo a kategorijas gadījumā braukšanas ir nedaudz savādākas, jo fiziski instruktors blakus neatrodas un nepārvalda apmācāmā vadības kontroles. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai rodas abpusēja komunikācija un sapratne, pretējā gadījumā apmācības būs ilgstošas, grūtas un nesniegs nepieciešamās zināšanas.

Iespējai braukt ar motociklu piemīt sava brīvības garša un īpaša burvība, kāda nav auto gadījumā. Vējš sejā un ķermenī, šoseja un motora skaņa, tas viss ir ļoti vilinoši. Bet neaizmirsīsim, ka tieši šī burvība ir tā, kas padara motociklus par diezgan bīstamiem braucamrīkiem, tāpēc pilnīgi noteikti ir nepieciešama kārtīga un kvalitatīva apmācība, un a kategorija ir obligāts priekšnosacījums tam, lai sēstos uz tā saucamā dzelzs rumaka.