Uzkrājumu veidošana palīdz sasniegt mērķus

kredītsDrošība neplānotās situācijās, vērienīgāks pirkums vai sen izsapņotas brīvdienas – tie ir tikai daži no mērķiem, kurus cilvēki vēlas sasniegt. Ikviena mērķa īstenošanā liela nozīme, nenoliedzami, ir finansēm. Un arī te veidi, kā tikt pie vajadzīgās naudas summas, mēdz būt dažādi

– kādam šādās reizēs noder kredīts, kāds cits vairāk paļaujas uz paša spējām un veido uzkrājumu. Lai arī kredīta noformēšana ļauj īstenot plānus daudz ātrāk, tas saistās ar lielāku risku. Iekrājumu veidošana ir laikietilpīgāka, taču drošāka.

Uzkrājumu veidošanas nozīme

Jāatzīst – uzkrājumu veidošanu par labāko stratēģiju mazāku un lielāku plānu īstenošanā atzīst arvien vairāk cilvēku. Tie kalpo ne vien kā līdzeklis mērķu sasniegšanai, bet arī kā atbalsts krīzes situācijās. Jo, kā zināms, neparedzēti izdevumi ir daļa no mūsu ikdienas.

Lai arī naudas uzkrājuma nozīmi pozitīvi vērtē teju ikviens, jāatzīst, ka prakse ar teoriju ne vienmēr iet kopā. Kā galveno iemeslu iekrājumu neveidošanai cilvēki min pārāk mazos ienākumus. Tomēr arī tādās situācijās būtu vērtīgi sākt ar budžeta pārskatīšanu – iespējams, tādā veidā var atrast kādu daļu no finansēm, ko varētu izmantot lietderīgāk.

Drošības fonda izveide

Skaidrs ir viens – lai uzkrājumu veidošana izdotos, būtiska nozīme ir pozitīvai attieksmei un mērķtiecīgai rīcībai. Pirmkārt, jāsaprot, kādu summu ik mēnesi vari atlikt savā drošības fondā – tai nebūt nav jābūt lielai summai. Pat tad, ja regulāri atliksi salīdzinoši niecīgu naudas summu, pēc laika tā veidos vērā ņemamu uzkrājumu. Eksperti saka, ka drošības fondam jābūt vismaz 3 līdz 6 mēnešalgu apmērā – tad arī, piemēram, darba maiņas gadījumā varēsi saglabāt finansiālo stabilitāti.

Uzkrājums maziem un lieliem dzīves plāniem

Kad drošības fonds izveidots, nosaki tālākos mērķus. Pirmkārt, tas vairos Tavu motivāciju, otrkārt – Tu skaidri zināsi, kāda summa Tev nepieciešama, lai šo mērķi sasniegtu. Ieceres var būt dažādas – piemēram, mājokļa labiekārtošana, ceļojums, studijas augstskolā vai automašīnas iegāde. Izvērtē, kādu summu vari atvēlēt tam ik mēnesi un centies darīt to regulāri.

Starp citu, mērķu izvirzīšana un centieni tos sasniegt, daudzus iedvesmo būtiskām pārmaiņām- cilvēki meklē jaunas peļņas iespējas un pārskata savu budžetu, lai pieejamās finanses pārvaldītu vēl efektīvāk.

Sāc jau tagad

Lai sāktu īstenot savas ieceres, nebūt nav jāgaida lielāka alga vai jaunais gads – to var sākt darīt jau šodien, sperot pirmos soļus pretī finansiālai stabilitātei un sapņu īstenošanai. Pārskati savas finanses un izvērtē savu personīgo budžeta plānu, lai saprastu, kādas korekcijas nepieciešamas.

Pats svarīgākais, kas jāpatur prātā- būtiska ir regularitāte. Ja šim mērķim līdzekļus novirzīsi ik mēnesi, nevis kampaņveidīgi, pastāv lielāka iespēja nezaudēt motivāciju un neapstāties pusceļā.