Neveiksmīgi izvēlētie ceļojumu galamērķi var maksāt dārgi

ātrie kredītiNereti cilvēki atvaļinājumu vēlas pavadīt, dodoties tālākā vai tuvākā ceļojumā. Daži izvēlas apceļot dzimtās zemes skaistākās vietas, citi – doties aiz valsts robežām.  Apceļot Latviju ir ērtāks un lētāks variants, piemērots, ja ir vēlme ceļā doties ar savu personīgo automašīnu, ir ierobežots budžets vai brīvdienu skaits. Arī plānošana šajā gadījumā var nebūt tik rūpīga, un vairāk var ļauties spontānām idejām.

Ja galamērķis paredzēts tālāks, viss kļūst nedaudz sarežģītāk. Pastāv vairāki varianti, kā ceļojumu plānot – uzticēt to ceļojuma aģentūrai vai paļauties uz pašu spēkiem.

Kas jāņem vērā, plānojot ceļojumu?

Lai ceļojums būtu patiešām veiksmīgs, jāievēro vairāki pamatprincipi – pirmkārt, rūpīgi jāizvēlas ceļojuma galamērķis. Piemēram, ceļojot tepat uz tuvākām Eiropas valstīm, apmēram ir skaidrs, ar ko rēķināties, taču, dodoties, uz tālākām zemēm, nereti jāpievērš uzmanība dažādām niansēm, piemēram, ģērbšanās stilam un uzvedībai vietējā tirgū. Piemēram – cenas tur mēdz noteikt, ņemot vērā tūrista ādas krāsu – jo tā baltāka, jo preces cena ir augstāka.

Tieši tādēļ svarīgi izpētīt dažādas nianses, lai izvēlētais galamērķis nesagādātu ne nepatīkamus pārsteigumus, ne lielas vilšanās.

Lai arī uz kādu valsti būtu vēlme doties, pirms tam vērts sameklēt maksimāli daudz informācijas. Noteikti jāuzzina:

  • Kādas ir transporta, ēdināšanas un nakšņošanas izmaksas. Ar kādām izmaksām jārēķinās dažādos apskates objektos? Tas palīdzēs saprast, kāda naudas summa jāatvēl šiem izdevumiem;
  • Kādas ir būtiskākās konkrētās kultūras tradīcijas;
  • Kādus apskates objektus vērts apmeklēt un kādi ir to darba laiki;
  • Kādas ir citu ceļotāju atsauksmes, novērojumi un ieteikumi.

Vai uzticēt brīvdienu plānošanu ceļojumu aģentūrai ir droši?

Daudziem šķiet, ka ceļojuma plāna uzticēšana profesionālim ir drošāka izvēle. Nav jātērē laiks, lai uzzinātu visu svarīgo informāciju un jāuztraucas, ka kaut kas varētu tikt palaists garām. Atliek tikai samaksāt prasīto naudas summu. Taču gudrs ceļotājs pirms tam pārliecināsies, par ko īsti viņš maksā:

  • Rūpīgi iepazīsties ar piedāvājumu;
  • Uzzini, kas ir iekļauts cenā, ar kādiem papildu izdevumiem jārēķinās pašam;
  • Ievāc informāciju par cenu politiku tajā valstī, uz kuru dodies. Pat tad, ja piedāvājumā iekļauta nakšņošana un ēdināšana trīs reizes dienā, ir vērts uzzināt, cik izmaksās, piemēram, transports, suvenīri un ieeja apskates objektos. Tā varētu būt arī daudz lielāka naudas summa, kā sākumā varētu šķist.

Neatkarīgi no tā, kam uztici brīvdienu plānošanu, atceries – jo vairāk zināsi, jo drošāk jutīsies ceļojuma laikā. Pavirša gatavošanās var novest pie neveiksmīgas ceļojuma galamērķa izvēles, kas savukārt var nozīmēt neplānoti lielas izmaksas. Lai nebūtu jāpiedzīvo stresa situācijas un jāņem ātrie kredīti tikai tādēļ, ka visam līdzekļu nepietiek, visu plāno savlaicīgi – arī brīvdienām paredzēto budžetu.