Ļaujies velomaratonu vilinājumam

velosipēds

Līdzās pēdējo gadu milzīgajam velobraucēju pieaugumam Latvijā, par regulāru un lielas ļaužu masas piesaistošu pasākumu kļuvuši dažādi velomaratoni. Gada siltajā sezonā gandrīz katru nedēļu kādā no Latvijas pilsētām un novadiem notiek dažādu veidu un tematikas velobraucieni vai velomaratoni. Arvien vairāk velosipēdistu, kuri ikdienā velo izmanto tikai laiskai atpūtai, nolemj pārbaudīt savus spēkus un piedalās dažādos velosipēdistu koppasākumos. Apbrīnojama ir tendence, ka tie, kas vienu gadu ir tikai skatītāju un līdzjutēju lomā, jau nākamajā gadā ir iegādājušies savu velosipēdu un drosmīgi papildina dalībnieku rindas. Velomīlestība Latvijā vēršas tikai plašumā. Tomēr ir daži faktori, kurus vajadzētu ņemt vērā, pirms sākt piedalīties velobraucienos un mataronos.

Pareizā velosipēda iegāde

Lai veiksmīgi, droši un ar panākumiem piedalītos dažādos velo braucienos, primāri noteikti ir jāpadomā par atbilstoša un droša velosipēda iegādi. Viens no uzticamākajiem velosipēdu tirgotājiem ir interneta veikals bikko.lv. Bikko velosipēdi ir kvalitatīvi, pieejami par saprātīgām cenām un piedāvājuma klāsts ir ļoti plašs. Te atradīsies velosipēds katram vecumam, dzimumam, gaumei un dzīvesveidam. Viens no nopietnākajiem pasākumiem, kas prasa labu sagatavotību un drošu braucamrīku, ir MTB (kalnu velosipēdu) velomaratons. Tajā iesaka piedalīties braucējus tikai ar atbilstošām prasmēm. Iesācējiem ar neatbilstošu velosipēdu brauciens var būt bīstams. MTB velosipēdi ir paradzēti tieši šādiem sportiskiem izaicinājumiem, kur nepieciešams pārvietoties pa bezceļiem, šaurām taciņām, dubļiem, nogāzēm, uzkalniem un citām dabiskām teritorijām. Ja plānojat šādās sacensībās piedalīties regulāri un attīstīt to kā savu hobiju, noteikti ir vērts ieguldīt līdzekļus un iegādāties augsta līmeņa profesionālu kalnu velosipēdu. Dārgākajiem modeļiem ir izmantoti dažādi jaunāko tehnoloģiju sasniegumi, lai padarītu braucamrīku pēc iespējas vieglāku un aprīkotu ar maksimālām drošības ietaisēm. Tomēr ir gana daudz braucēju, kuri nevēlas startēt tādās nopietnās sacensībās kā MTB velomaratons, viņiem pietiek ar pozitīvajām emocijām, ko var gūt dažādos tautas klases un tematiskajos atpūtas velobraucienos. Šādā gadījumā visbiežāk izvēlas hibrīdvelosipēdus vai dažādus stila velosipēdus, jo brauciens ir ne tikai sacensības, bet veids, kā parādīt savu oriģinalitāti, personību. Velosipēds ir stila aksesuārs.

Kas piesaista velobraucienos?

Varētu šķist, ka braukt ar velosipēdu taču var katrs pats sev ērtā laikā, kā arī lielākā daļa ikdienā dara. Kas tad liek velobraucējiem ik pa laikam apvienoties milzīgos pūļos un doties dažādos kopīgos braucienos? Vienai daļai tas noteikti ir sportiskais azarts un izaicinājums, vēlme pierādīt savus spēkus. Tie ir atskaites punkti profesionālo velobraucēju ikdienā, adenalīna deva, kas atkal dod jaunu stimulu tiekties vēl augstāk. Tie cilvēki, kas regulāri piedalās tautas braucienos, lielākoties to izvēlas par veidu, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku. Bieži vien tajā iesaistīta visa ģimene, draugu grupas un pat darba kolektīvi. Šī tendence ir apsveicama, jo mūsu tehnoloģiju laikmetā arvien vairāk jāpiedomā, kā piecelties no darbavietas vai dīvāna, lai izkustētos svaigā gaisā. Iesaistot šajās aktivitātēs visu ģimeni, jaunajai paaudzei tiek rādīts labs piemērs un izveidoti veselīgi paradumi, kas noteikti pozitīvi atspoguļosies bērnu fiziskajā sagatavotībā, veselība stāvoklī, imunitātes noturībā un sekmēs skolā. Tematiskie tautas velobraucieni ir arī veids, kā sabiedrība vienoti pievēršas kādai aktuālai tēmai. Bieži vien braucieniem ir sociāli mērķi, un ienākumi tiek ziedoti. Reģionos velobraucienus izmanto kā veidu, lai iepazīstinātu cilvēkus ar savu novadu, tajā vēl līdz šim neapzinātām dabas vērtībām, kultūrvēsturi. Katru gadu maršruti tiek mainīti, mēdz arī brauciena laikā izvietot tādus kā kontrolpunktus, kuros dalībniekiem vai komandām jāveic dažādi uzdevumi. Ir nebeidzami daudz radošu ideju, kā tautas velobraucienus padarīt interesantus un piesaistīt arvien jaunus dalībniekus. Ja jūs meklējat jaunu hobiju, velobraukšana un piedalīšanās dažādās sacensībās var sniegt daudz prieka un palīdzēt uzlabot veselību.