Kosmetologs Ineta Šķiltere atgādina – mūsu āda ir ļaunatminīga

kosmetologs Ineta Šķiltere

Kosmetologs jeb ādas kopšanas speciālists būtībā ir atbilde uz katras sievietes vēlmi izskatīties skaisti. Cilvēka ārējais izskats spēlē lielu lomu, jo nevar noliegt, ka kopts izskats ceļ cilvēka pašapziņu un labsajūtu. Tomēr, sekojot līdzi skaistuma kultam cilvēki mēdz savai ādai nodarīt pāri, izvēloties savam ādas tipam neatbilstošus kopšanas līdzekļus, pārāk bieži pameklējot solāriju u.tml. Vai tieši otrādi – atstājot ādu novārtā, jo ikdienā nav laika skaistumkopšanas procedūrām. Tieši tāpēc tik aktuāli ir kļuvuši kosmetologu pakalpojumi. 

Ko dara kosmetologs?

Ādas kopšanas speciālisti parasti dara sekojošo:

  • Novērtē klienta ādas stāvokli un izskatu.
  • Apspriež pieejamās procedūras un nosaka, kuri produkti varētu uzlabot ādas stāvokli.
  • Iesaka ādas kopšanas produktus, piemēram, tīrīšanas līdzekļus, losjonus vai krēmus.
  • Māca un konsultē klientus par to kā uzklāt dekoratīvo kosmētiku un kā rūpēties par savu ādu.
  • Nepieciešamības gadījumā nosūta klientus pie citiem ādas speciālistiem, piemēram, dermatologa.

Izvēlies kosmetologu ar pieredzi

Profesora Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikas kosmetologs Ineta Šķiltere uzskata, ka mūsu āda ir ļaunatminīga un mēdz atcerēties visu, kas tai nodarīts. Tieši tāpēc rūpējoties par klienta ādu ir svarīgi uzlabot tās pašsajūtu un nenodarīt vēl vairāk ļauna. Vairāk kā 5 gadu pieredze ļauj speciālistei precīzi diagnosticēt ādas stāvokli katram klientam, ieteikt pareizās procedūras un ādas kopšanas padomus arī pēc procedūrām, ievērojami novēršot ādas problēmas nākotnē.

Ineta Šķiltere ir Latvijas Kosmētiķu un Kosmetologu asociācijas biedre un ir absolvējusi Rīgas Medicīnas institūtu un Rīgas Starptautisko Cidesco kosmētikas skolu tepat Latvijā, kā arī papildinājusi profesionālās iemaņas Parīzē. Ārste konsultē Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 20.

Klīnikā kosmētiskās ārstēšanas procedūrās tiek izmantotas pārbaudītas tehnoloģijas un dermatologu izstrādāti produkti. Procedūras paredzētas dažādiem mērķiem, tostarp lai aizsargātu ādu no apkārtējās vides un apdraudējuma, lai izlīdzinātu smalkās mīmikas līnijas sejā, grumbas, blāvu un nevienmērīgu ādas toni. Kosmetologs ir kvalificēts aprūpēt arī problemātisku ādu, piemēram, ādu ar noslieci uz pinnēm, ekzēmu u.c.

Kāda ir atšķirība starp dermatologu un kosmetologu?

Dermatoloģiju praktizē licencēti ādas ārsti, kas specializējas ādas traucējumu un slimību novēršanā. Šajā gadījumā ārstēšana norit nopietnākā līmenī, izmantojot dažādus produktus ne tikai ārējai ādas kopšanai, bet arī zāles un antibiotiku kursus iekšējai lietošanai. Tikmēr kosmetoloģija vairāk rūpējas par estētiku, ādas ārējo kopšanu. Tomēr ādas kopšanas speciālisti ir apmācīti arī atpazīt agrīnās pazīmes dažādām ādas problēmām un, kā jau minēts iepriekš, var nosūtīt klientu pie dermatologa ja redz, ka ir tāda nepieciešamība.

Cik bieži jāapmeklē kosmetologs?

Eksperti rekomendē, ka tiem, kas apmeklē skaistumkopšanas procedūras vajadzētu tās veikt ik pēc 21 dienas, ņemot vērā ādas atjaunošanās ciklu iespējami labākajam rezultātam. Ir daudz izdevīgāk iziet procedūru pie speciālista nekā kaitēt savai ādai, eksperimentējot ar dažādiem attīrošajiem līdzekļiem, skrubjiem vai nepiemērotu kopšanas režīmu. Jums vienmēr vajadzētu veikt skaistumkopšanas procedūras atbilstoši ekspertu novērtējumam, jo ikviena maza paviršība var atstāt negatīvu ietekmi uz ādu.

Un visbeidzot, ādas kopšanas procedūras ir relaksējošas un atjaunojošas. Ja gluda un veselīga āda ir jūsu galvenais mērķis, tad kosmetologs noteikti var palīdzēt pie tā nonākt.