Kokvilnas gultas veļas komplekti.

kokvilna

Gultas veļa ir tā lieta, bez kuras nav iedomājams kvalitatīvs miegs vai miegs vispār, ja godīgi. Klājot gultu, vispirms taču uzklājam gultas veļu, tad seko spilveni (spilvendrānās) un sega (pārvalkā) – aiziet gulēt bez gultas veļas gandrīz nemaz nav iespējams. Reizēm pārgurums tomēr pārmāc un varam arī iemigt neuzklātā gultā, tomēr grozies kā gribi – ar gultas veļu tomēr ir patīkamām.  Kā zināms, gultas veļa var būt dažāda veida, pareizas gultas veļas izvēle nodrošinās komfortu, atpūtu un veselīgu miegu. Gultas veļas materiāla izvēle ir ļoti svarīga un ne būt ne tik viegla, kā var šķist pirmajā mirklī.

Viens no galvenajiem faktoriem, izvēloties gultas veļu – audums. Veikalos pieejams ļoti plašs gultas veļu audumu klāsts: damasta, zīda, kokvilnas un satīna. Un katram audumam ir savas īpašības, priekšrocības un trūkumi.

Damasta gultas veļa ir maiga, ilgstoši kalpojoša, tai piemīt dekoratīvās īpašības. Audumam gan  nepieciešama sarežģīta kopšana.

Savukārt zīds ir ļoti grezns un dekoratīva izskata audums, maigi piekļaujas ķermenim un arī tam nepieciešama speciāla kopšana.

Kokvilnai nav nepieciešama īpaša kopšana, tā ir mīksta, lieliski elpojoša auduma gultas veļa. Bet satīna gultas veļa ir vairāk dekoratīvs audums, kas bieži tiek rotāts ar dažādiem izšuvumiem.
Kokvilnas gultas veļa savu popularitāti Latvijā nedala ar neviena cita veida gultas veļu. Iespējams, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc kokvilnas auduma gultas veļa ir tik populārai, ir tas, ka kokvilna ir ideāli piemērota visu vecumu cilvēkiem, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar senioriem. Kokvilna ir mīksta un maiga, tā ļauj ādai elpot un iztvaiko mitrumu, tādā veidā radot miegam labvēlīgāku klimatu. Gultā, kura klāta ar kokvilnas gultas veļu miegs ir veselīgs un kvalitatīvs.

Ir vērts īpaši novērtēt to, ka kokvilna ir ne tikai mīksta, maiga un ērta, bet tai nav nepieciešama īpaša kopšana – to var mazgāt un gludināt augstā temperatūrā.

Attiecībā uz kokvilnu, ir nepieciešams pieminēt vienu svarīgu faktu: izrādās, ka audums var absorbēt līdz pat 25 reizēm vairāk ūdens salīdzinot ar paša svaru.