Ko zināt par ceļojumu apdrošināšanu?

ko zinat par celojumu apdrosinasanuVasara sākusies pilnā sparā, tiek plānoti atvaļinājumu laiki vai vienkārši dažas brīvas dienas. Lai gan arī pie mums ir gana silts, tomēr brīvdienas vēlamies pavadīt aktīvāk – ar jauniem piedzīvojumiem, iespaidiem. Tieši tāpēc brīvdienās izvēlamies ceļot. Protams, var arī tepat pie jūras atpūsties, bet ja vien iespējas neliedz – ceļojums vilina daudz vairāk. Un nav pat būtiski, vai dodamies uz kādu tālu un eksotisku valsti, vai uz kādu no kaimiņvalstīm – ceļojums ir un paliek ceļojums.

Parasti rēķināmies ar pozitīvo – emociju, piedzīvotā ziņā. Tomēr praktiski ir rēķināties arī ar, ja ne gluži negatīvo, tad neparedzamo. Dažādas ķibeles un neveiksmes, kā atgadās ikdienā, tā var atgadīties arī ceļojuma laikā. Un, lai pārdzīvojums nebūtu nepatīkamāks, ceļojums sabojāts, un iespaidi palikuši ne īpaši labi, der laicīgi padomāt par dažādiem nodrošināšanās veidiem. Viens no populārākajiem un arī vienkāršākajiem veidiem, kā sevi pasargāt no šādu situāciju negatīvajiem rezultātiem – laicīgi iegādāta ceļojuma apdrošināšana. Nu jau gandrīz ikviena Latvijas apdrošināšanas kompānija piedāvā šādu pakalpojumu, tāpēc ir gan no kā izvēlēties, gan arī informācijas par ko, kur un kā ir gana daudz.

Ko tad der zināt par ceļojuma apdrošināšanu – kas tas par zvēru, kur dzīvo un ko ēd? Atšķirīgi apdrošinātāji var piedāvāt nedaudz atšķirīgākus ceļojuma apdrošināšanas veidus (papildus riskus, iespējas, nodrošinājumus un tā tālāk), tomēr būtībā ceļojuma apdrošināšanas polise var kompensēt medicīniskos izdevumus un transportēšanu, pases nozaudēšanu vai zādzību, jurista vai advokāta pakalpojumus, nelaimes gadījumā radušos zaudējumus, civiltiesiskās atbildības iestāšanās gadījumā radušos zaudējumus, bagāžas bojājumu, bojāeju, aizkavēšanos vai nozaudēšanu, kas radies pārvadātāja vainas dēļ, lidojuma aizkavēšanos vai avio reisu nesakritības rezultātā radušos zaudējumus, avio reisa nokavēšanu ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, medicīniskos izdevumus dzimtenē pēc saslimšanas vai nelaimes gadījuma ceļojuma laikā. Pret nelaimes gadījumiem visbiežāk der apdrošināties tad, ja dodas ceļojumā ar mērķi uz aktīvo atpūtu.

Arī ceļojumu apdrošināšanas polises maksa nebūt nav tas dārgākais prieks, salīdzinoši ar zaudējumiem, ko nāktos samaksāt pašam, ja kādā situācijā ceļojuma laikā tie rastos.