Ķermeņa ādas kopšana gada aukstajā periodā rudenī un ziemā

adas veseliba ziemaKlāt laiks, kad pār Latviju lielu dienas daļu valda tumsa un ārā laiks ir visai sūrs – ir auksts, pūš brāzmaini vēji, to visu papildina lietus vai sniegs. Šādā laikā sevis kopšanai jāvelta īpašas pūles, un izņēmums nav arī tava ķermeņa āda! Šoreiz nedaudz par to, kā labāk rūpēties par sevi un savu ādu. Pilnvērtīga ķermeņa ādas kopšana sastāv no vairākām daļām, palūkosimies, kas rudenī un ziemā ir visieteicamākais katrā no tām.

Lai ķermeņa kopšana būtu pilnvērtīga, svarīgs ir ķermeņa mazgāšanas līdzeklis. Lai ķermeņa āda nekļūtu sausa un būtu maiga, ir svarīgi izvēlēties gadalaikam atbilstošu ķermeņa mazgāšanas līdzekli. Vislabāk darbosies tāds, kura sastāvā ir mitrinošs krēms, kas to padara maigāku un gludāku uzreiz pēc mazgāšanās. Runājot par mazgāšanos, jācenšas izvairīties no pārāk karstām dušām, jo aukstajā laikā tās kaitē ķermeņa ādai un padara to vēl sausāku.

Arī ikdienā ķermeņa āda prasa īpašu kopšanu. Pēc mazgāšanās, īpaši rudenī un ziemā, ir svarīgi lietot ķermeņa krēmu vai losjonu, kas palīdzēs mitrināt ādu, pasargājot to no sausuma. Pirms izdari izvēli par krēmu vai losjonu, jāsaprot, kas ir vispiemērotākais tieši tavai ķermeņa ādai. Lielākā daļa krēmu un losjonu tiek ražoti izmantojot dažādas tehnoloģijas – dažos krēmos ir vairāk eļļas, tomēr no losjoniem atšķiras vien pēc konsistences. Losjoni vienmēr ir maigāks un ķermeņa āda to ātrāk uzsūc, turpretī krēms ir biezāks, vairāk barojošs. Pat ja viena ražotāja krēmam un losjonam ir dažāda barojošo vielu koncentrācija, tie parasti būs vienlīdz labi sausai un normālai ādai, jo veids, kā tie uzsūcas ķermenī ir atšķirīgs. Vislabākā metode, kā atrast sev piemērotāko ir vienkārša – jāizmēģina visi produkti, līdz brīdim, kad atrodi ādu, ar kuru tava ķermeņa āda draudzējas vislabāk. Ja jūti, ka krēma vai losjona efekts nav labs, tad pēc nedēļas vari to pārtraukt lietot.

Galvenais ir neļauties ziemas un rudens slinkumam un saglabāt aktīvu dzīvesveidu un pozitīvu attieksmi. Velti laiku fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā – arī tas krietni uzlabo ķermeņa pašsajūtu un izskatu, arī ādas veselību. Meklējot sev vispiemērotāko ķermeņa ādas kopšanas produktu, esi aktīva un nebaidies izmēģināt ko jaunu! Varbūt vispiemērotākais tavai ādai izrādīsies krēms vai losjons, kuru pirms kāda laika nebiji gatava pat pamēģināt.