Kas jāzina, pirms meklējam gultiņu mazulim?

gultas bērniemJaunajiem vecākiem vienmēr ir ārkārtīgi daudz jautājumu. Teju par visu, jo arī mazuļa ienākšana ģimenē, lai gan priecīgs un laimīgs notikums, rada daudz jautājumu, satraukumu un apziņas, ka līdz ar mazo pašiem jāiemācās tik daudz. Arī tad, ja meklējam gultiņu mazulim, jāizvēlas pareizā, kas nozīmē – jāatbild uz daudz jautājumiem – kāda, kāpēc, kur iegādāta, kā ar drošību, ērtumu un tā tālāk. Arī cenās bērnu gultiņas var būt gana dārgas, tāpēc reizēm ir praktiski sekot piedāvājumiem internetā, lai iegādātos bērnu gultiņu izdevīgāk, bet ne ar zemāku kvalitāti un drošības parametriem.

Tātad – kas vispirms jāzina vecākiem, pirms doties gultiņas meklējumos? Padomus sagatavoja:

http://220.lv/lv/preces-berniem/mebeles-mazuliem/gultas-berniem

  1. Kur gultiņa tiks novietota? Tāpat kā pērkot jebkuru mēbeli vai lietu mājoklim, arī pērkot bērnu gultiņu, ir jāsaprot, kur telpā tā atradīsies un kāda ir tai atvēlētā platība. Turklāt – ja telpa ir maza, varbūt labāk izvēlēties gultiņu, kurai ir veļas kaste, jo tas ietaupīs vietu telpā, neprasot vēl vienu mēbeli.

  2. No kāda materiāla gultiņai jābūt ražotai? Visekoloģiskākās un drošākās ir bērnu gultiņas no koka – lielākoties bērza vai priedes. Tomēr labs materiāls, kas ir arī ļoti izturīgs, ir dižkskabārdis. Tomēr materiāls – noteikti koks.

  3. Vai ir nepieciešamas izņemamas redelītes? Lielākoties bērnu gultiņas mūsdienās ir ar redelītēm, tāpēc, izvēloties gultiņu, jāņem vērā atstarpe starp tām, lai mazais neizkristu cauri (ne mazāka par 10 cm), lai mazais sevi nesavaino. Bet, ja plānots, ka mazais gultu izmantos ilgāku laiku, izņemamas redelītes var noderēt kā veids, lai paildzinātu gulēšanas laiku tajā.

  4. Regulējami augstuma līmeņi? Jā – lai gan lielākajai daļai gultiņu ir noņemamas sānu maliņas un matraci var novietot trīs vai četros augstuma līmeņos, lai pielāgotu mazā vajadzībām, bērnam augot, matracis atradīsies arvien zemāk un zemāk – ērtākai un drošākai gulēšanai.

  5. Matracis komplektā? Izvēloties gultiņu, ne vienmēr līdzi nāk arī matracis, un var nākties to izvēlēties atsevišķi. Materiāls – jo dabiskāks, jo labāk.

  6. Gultiņa šūpulītis? Kāpēc gan nē – var apsvērt arī iespēju iegādāties pirmo gultiņu šūpulīti, kas atvieglos bērniņa iemidzināšanas procesu. Tomēr šādā gultiņā bērns var gulēt tikai līdz brīdim, kamēr nav kļuvis pārāk aktīvs.