Izdevīgākās aviokompānijas, lai ietaupītu naudu ceļojumam

db.lvPlānojot ceļojumu, saskaramies ar visdažādākajiem piedāvājumiem un akcijām. Tomēr, kurš no tiem ir visizdevīgākais un vispiemērotākais? Nav slēpjams, ka lielākās izmaksas sastāda tieši aviobiļetes. Lai aiztaupītu laiku un līdzekļus, ir vērts uzreiz uzmanību pievērts zemo cenu aviokompānijām un to pakalpojumiem.

Latvijā ir piecas populārākās lēto cenu aviokompānijas:

  • Ryanair. Tā ir Īrijas lielākā lidsabiedrība un viena no lielākajām zemo cenu aviokompānijām Eiropā. Dibināta 1985.gadā, tai ir 16 galvenās bāzes lidostas, to skaitā Dublinas Starptautiskā Lidosta un Londonas Stanstedas lidosta.  No Rīgas Ryanair lidsabiedrība veic lidojumus uz 13 galamērķiem – Oslo (Norvēģija); Berlīne, Brēmene, Ķelne, Frankfurte (Vācija); Brisele (Beļģija); Milāna Bergamo (Itālija); Dublina (Īrija); Londona Stansteda, Glāzgova, Līdsa Bredforda, Mančestera un East Midlenda (Lielbritānija).
  • Wizz air. Ungārijas zemo ceno aviokompānija, kas dibināta 2003.gadā. 2014.gadā Wizz air kļuva par lielāko zemo cenu lidsabiedrību Austrumeiropā un Centrāleiropā. No Rīgas Starptautiskās Lidostas ar Wizz air tiek piedāvāti 11 lidojumu galamērķi – Eindhovena un Maastricht Aachen (Nīderlande); Barselona, El Prat (Spānija); Dortmunde (Vācija); Telaviva (Izraēla); Donkastera/Šefilda, Liverpūle un Londona Lūtona (Lielbritānija); Bergena, Oslo Sannjefure Torpa un Stavanger (Norvēģija).
  • Norvegian air. Ir 1993.gadā dibināta norvēģu lētā aviokompānija, kura atzīta par otro lielāko aviokompāniju Skandināvijā un trešo lielāko zemo cenu kompāniju pēc flotes izmēra un pārvadājumu apjoma. Norvegian air piedāvā 331 galamērķi 120 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. No Rīgas piedāvāti vairāk nekā 70 galamērķi, kā Vīne (Austrija), Varšava (Polija), Sarajeva (Bosnija-Hercegovina) un Reikjavīka (Islande).
  • Germanwings. Vācijas zemo cenu aviokompānija, kurā bāzējās Ķelnes/Bonnas Lidostā. Tā dibināta 1997.gadā. Germanwings piedāvā lidojumus uz vairāk nekā 35 valstīm, taču no Rīgas tas ir tikai viens – Frankfurte/Maina Vācijā.
  • airBaltic. Tā ir Latvijas nacionālā lidsabiedrība, kura dibināta 1995.gadā un tiek bāzēta Rīgas Starptautiskajā lidostā. airBaltic apvieno tradicionālo un zemo izmaksu aviokompāniju biznesa modeļus. Tiek piedāvāti vairāk nekā 65 galamērķi, piemēram, Hamburga (Vācija), Ferenca Lista Starptautiskā Lidosta (Ungārija) un Ataturka (Turcija).

LASI VAIRĀK db.lv

Taču, lai ceļojums būtu patīkams, jāņem vērā arī šie padomi:

  • Lētākās dienas ceļojumam ir otrdiena, ceturtdiena un sestdiena, tāpat lētāki būs arī reisi agri no rīta un vēlu vakarā, kad vairums ceļotāju nevēlas lidot.
  • Veidojiet iekrājumus ceļojumam, tie ir jāplāno laicīgi, apzinoties savu finansiālo stāvokli. Kredīti un ātrie kredīti paredzēti ārkārtas gadījumos, ja ir skaidri zināma iespēja tos atmaksāt.
  • Izvēlieties lidot ar pārsēšanos, tiešie reisi ir krietni dārgāki.
  • Visizdevīgākais biļešu iegādes laiks ir no 00:00 līdz 03:00, jo šajā laikā visi guļ, tāpēc aviokompānijām paaugstināt cenas nav izdevīgi.
  • Ņemiet vērā katras aviokompānijas noteikumus, kas saistīti ar bagāžu un preču pārvadāšanu, tie var atšķirties.

Lai jauks ceļojums!