Moderna dāvana, kuru izvēloties, tu nekļūdīsies

modernas dāvanas ikvienamKad piektdienas vakarā sanācām kopā ar draudzenēm, lai apspriestu, kas jauns noticis katras dzīvē, neviļus nonācām līdz sarunai par jubilejām un dāvanām.

Kā izrādās, teju ikviena no mums vismaz reizi ir saņēmusi kādu lietu, kas it nemaz nepatīk vai nav noderīga. Piemēram, Ilzes tante viņai dzimšanas dienā uzdāvinājusi milzīgu svečturi, kura dizains vairāk atgādinājis tādu, kuru parasti novieto svētnamos. Ilze, klusi ķiķinādama, atzina, ka svečturis jau vairākus gadus krāj putekļus garāžā, jo esot žēl to izmest.

Savukārt Karīnai kursabiedrene reiz uzdāvinājusi biļetes uz kādas grupas koncertu, kura viņai it nemaz nav patikusi, tādēļ atdevusi tās savai māsīcai. Kad kursabiedrene vēlāk vaicājusi, kā patika koncerts, Karīna centusies pārliecinoši samelot, ka tas bijis lielisks, rādot māsīcas atsūtītās fotogrāfijas.

Klausoties draudzeņu stāstos par briesmīgākajām dāvanām, kādas iespējams saņemt dzimšanas vai vārda dienā, kā arī Ziemassvētkos un citos svinīgos brīžos, sāku aizdomāties par to, vai tās dāvanas, kuras es esmu kādam reiz pasniegusi, viņiem patiesi patika? Neviens gan līdz šim nav sūdzējies, taču šaubos, vai kāds atzītos, ja arī ar dāvanas izvēli būtu nošauts greizi.

Kad es izvēlos lietas, ko dāvināt kādam cilvēkam, parasti cenšos sekot intuīcijai, kā arī neatlieku šo uzdevumu uz pēdējo brīdi, jo ir diezgan viegli iespējams pateikt, vai dāvana ir pārdomāta, vai arī tās pašas dienas vakarā nopirkta vietējā lielveikalā.

Un patiesībā tam ir diezgan liela nozīme, jo tas, kādu dāvanu pasniedzam, spēj pateikt diezgan daudz gan par mūsu attieksmi pret jubilāru, gan arī gaumi un izdomu. Ieiet veikalā un nopirkt torti vai konfekšu kasti un šampanieti ir diezgan vienkārši.

Šādas dāvanas mūsdienās ir ļoti izplatītas to cilvēku vidū, kuri parasti aizbildinās ar laika trūkumu utt. Taču vai mēs padomājam par to, kā jūtas jubilārs, kurš, uzaicinot pie sevis viesus, rūpīgi pārdomā, ko gatavot vakariņās un kā izklaidēt viesus, pretī saņem trīs “Cielaviņas” un kaudzi ar šampanieša pudelēm.

Turpinot sarunu par dāvanām, Zane izstāstīja vienu atgadījumu no pašas dzīves. Vienā no savām dzimšanas dienām viņa bija saņēmusi ko ļoti interesantu no savas māsas, kura jau vairākus gadus dzīvo Austrālijā.

Tā kā māsa pati nevarējusi atbraukt, viņa piezvanījusi Skype un teikusi, ka dāvanu nosūtīšot e-pastā. Zane bijusi intriģēta. Atverot savu e-pastu, viņa ieraudzījusi māsas ziņu. Tā bijusi e-dāvanu karte lēcienam ar izpletni.

Viņas abas par šo sapni runājušas jau sen, tādēļ māsa nolēmusi palīdzēt to piepildīt. Zane atzina, ka arī pati tagad izmanto e-dāvanu kartes, jo tās ir ļoti viegli iegādāties un ar izvēli nevarot nošaut greizi, jo piedāvājumu esot ļoti daudz – ikvienai gaumei un vecumam.

Un kā dāvanas izvēlaties jūs?