Banka vai Nebanku kredītdevējs. Kas piemērotāks?

sms kredītiLielu popularitāti pēdējā laikā ir ieguvuši nebanku sektorā strādājošie kreditori. Visur pieejamas reklāmas par to, ka iespējams saņemt naudu dažu minūšu laikā un SMS kredīti būs iemēroti ikvienam. Tomēr var rasties jautājums par banku vai nebanku kredītdevēja piemērotību dažādiem izdevumiem. Izdevumi var būt dažādi un arī vajadzība pēc kredīta var būt dažādas. Lai saprastu, kurš piemērotākais kredītdevējs ir jāsaprot savas vajadzības kredīta saņemšanai.

Bankas nodarbojas ar lielu kredītsaistību veidošanu. Būtu grūti iedomāties, ka dodamies uz banku kārtot papīrus lai aizņemtos 20 vai 100 eiro. Bankas kā kredītdevējs ir piemērots ilgu kredītsaistību veidošanai. Banku piedāvātā kredīta gada procentu likme ir mērāma dažos desmitos procentu, kas, piemēram, 10 gadu laikā veido salīdzinoši pietiekamu summu, lai bankai būtu izdevīgi aizdot uz tik ilgu laiku.

Nebanku sektorā strādājošo aizdevēju procentu likmes ir mērāmas vairākos simtos un diez vai ar šādu procentu likmi mēs vēlētos aizņemties jebkādu summu uz vairākiem gadiem. Nebanku sektora kredītdevēji piedāvā saņemt kredītus uz salīdzinoši īsu laiku, kurš parasti ir 1 mēnesis jeb 30 dienas, kā arī piedāvātās summas ir daudz mazākas nekā banku piedāvātās. Ja bankas var piedāvāt, piemēram, saņemt 40 000 eiro lielu kredītu dzīvokļa iegādei, tad nebanku sektora strādājošie uzņēmumi varēs piedāvāt tikai 400 eiro. Lielā procentu likme nebanku sektorā strādājošajiem ir pielāgota īsam laika periodam, kā nekā nosaukums tomēr ir gada procentu likme nevis mēneša procentu likme. Uz salīdzinoši īso laika periodu, kādu izsniedz nebanku sektora kreditori, jābūt pietiekoši lielai procentu likmei, lai mēneša griezumā sanāktu izdevīgi darboties šajā nozarē.

Banku un nebanku sektora kredītdevēji atšķiras arī ar to, ka bankas pieprasa klientam pietiekoši lielus ienākumus noteiktās summas saņemšanai, galvotāju un/vai ķīlu. Jābūt noteiktam nodrošinājumam, lai banka būtu droša, ka spēs saņemt atpakaļ izsniegto kredītu. Nebanku kreditoriem nav nepieciešams ne galvotājs ne ķīla, jābūt ikmēneša ienākumiem, kuri tad arī kalpotu par saņemtā kredīta atmaksu. Nebanku kreditori izvērtē savus klientus, tomēr summas ir daudz mazākas kā banku izsniegtās, tādēļ ienākumiem nav jābūt tik lieliem un netiek arī prasīts ķīla vai galvotājs.

Nebanku piedāvātie SMS kredīti ir populāri ar iespēju tos saņemt dažu minūšu laikā un kad nauda ir nepieciešama uzreiz un nekavējoties, tad nebanku kreditors būs piemērots. Kad rodas steidzami pirkumi, kavējas alga, bet nepieciešama nauda ikdienas tēriņiem, tad nebanku kreditors būs ātrs risinājums naudas problēmām. Ja rodas vēlme iegādāties dzīvokli vai segt studiju maksu augstskolā, tad noteikti jāizvēlas banka kā kredītdevējs. Izdevi var būt dažādi un tādēļ ir iespēja izvēlēties piemērotāko kredītdevēju.