Auto apdrošināšana

Laimīgs auto vadītājs

Ja pavisam godīgi, nekad neesmu bijis viens no tiem, kas cenšas nodrošināties vienmēr pret visu un jebko. Labu laiku uzskatīju, ka apdrošināšanas polises tādas muļķības vien ir, ko pērk tiem, kam vai nu nav kur naudu likt, vai kam tik daudz īpašumu, ka nu visi jāsteidz apdrošināt, bailēs, ka tikai kaut ko nenāktos zaudēt.

Tomēr ar laiku, šķiet, kļūstot vecākam un prātīgākam, sāku arvien vairāk par dažādām apdrošināšanas polisēm. Auto, lai gan nav no jaunākajiem un dārgākajiem, tomēr vienīgais, kas saimniecībā. Arī mājoklis tikai viens un paša īpašumā. Un ja nu kādreiz ar kādu no šiem maniem īpašumiem kaut kas atgadās?

Ja savulaik domāju, ka tikai tie, kam īpašumu vairāk, kā var saskaitīt, vēlas apdrošināties, tad nu jau labu laiku esmu pavisam citās domās. Šķiet, tad, ja mums pieder mazāk, vēlamies, lai arī šis nedaudz ir drošībā un pasargāts.

Protams, parastā OCTA polise auto tiek iegādāta vienmēr. Ja viens no argumentiem – to pieprasa likums un nav ne mazākās patikšanas maksāt sodus, ne arī apziņa, ka, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā, visus zaudējumus nāksies segt pašam, jo īpaši, ja esmu vainīgā puse. Bet ne tikai OCTA vien var pasargāt kā auto, tā īpašnieku. KASKO apdrošināšanu iegādājos nesen. Spriežot pēc tā, cik daudz medijos parādās informācijas par avārijām, negadījumiem, cietušajiem un bojā gājušajiem, sapratu, arī man pēdējais laiks iegādāties KASKO savam auto. Tas nekas, ka esmu prātīgs un gana uzmanīgs braucējs. Pirmkārt, neparedzētais var atgadīties ar mums visiem, lai cik arī piesardzīgi un prātīgi pie stūres mēs nebūtu. Turklāt – ne vienmēr negadījums ar auto ir atkarīgs no mums pašiem. Ceļu satiksmē bez manis piedalās vēl neskaitāmi daudz auto, pie kuru stūres šoferi ir dažādi. Gan iesācēji, gan pārgalvji, gan tie, kas mīl lietot alkoholu, nesatraucoties, ka vēlāk būs jāmēro ceļš tālāk pie auto stūres. Un no šādiem šoferiem, kas atrodas uz ceļa, neesam pasargāti nemaz. Ja nu vienīgi ar apdrošināšanas polisēm. Tas, protams, ja negadījums nav traģisks.