Atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem – obligāts nosacījums

atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem

Lai saņemtu vadītāja apliecību, ir ne tikai jāiemācās ceļu satiksmes noteikumi un jāzina, ko darīt, ja saplīsusi riepa, bet arī jāsaņem medicīniskā izziņa. Ikviens braucējs ir atbildējis uz psihiatra jautājumiem un pārbaudījis redzi.

Bet braucot ar auto jau ilgus gadus, bieži vien par izziņas nepieciešamību aizmirstam. Vai Tu atceries, kad pēdējo reizi atjaunoji medicīnisko izziņu autobraucējiem!? Jo ja tai ir beidzies derīguma termiņš, tad Tu ļoti nopietni parkāp ceļu satiksmes noteikumus.

Jautājuma aktualitāti apstiprina tas, ka 2015. gadā policija tam pievērsa pastiprinātu uzmanību un sodīja ļoti daudzus autobraucējus.

Kā pārbaudīt?

Ja vēlies uzzināt, vai Tava izziņa ir derīga, bez maksas pārbaudi vari veikt CSDD e – pakalpojuma (http://e.csdd.lv) sadaļā „Vadītāja kvalifikācija”, vai doties uz tuvāko CSDD nodaļu ar personu apliecinošu dokumentu.

Informāciju var noskaidrot arī zvanot uz maksas tālruni 90004099 vai sūtot maksas SMS uz numuru 1800.

Ja izrādās, ka Tavai izziņai beidzies termiņš, Tev nepieciešama atkārtota medicīniskā izziņa autovadītājiem. Lai saņemtu izziņu, Tev nepieciešamas tikai 30 minūtes laika un 10 gadus par to varēsi nedomāt!

Samaksa par izziņu ir lētāka, kā samaksāt sodu.

Medicīniskā izziņa nav jānēsā līdzi. Ja Tevi apstādina policija, pārbaudi veic elektroniski, jo ierakstus par veiktajām medicīniskajām pārbaudēm reģistrā veic medicīnas iestāde vai ģimenes ārsts, kas izsniedzis medicīnisko izziņu.

Ja izrādās, ka izziņai beidzies termiņš, ceļu nāksies turpināt kājām, jo riskēt ar braukšanu bez vadītāja apliecības noteikti nevēlēsies neviens šoferis…

Noteikti neatliec atkārtotas medicīniskās izziņas autobraucējiem saņemšanu uz vēlāku laiku, jo sodi par šo pārkāpumu ir ievērojami – Tev var nākties šķirties no 40 eiro un tiesībām, jo likumā jau sen iekļauta norma, ka vadītāja apliecība bez šīs izziņas nav derīga! Tiklīdz saņemsi atkārtoto izziņu un samaksāsi sodu– savas tiesības saņemsi atpakaļ.

Veselība pirmajā vietā.

Diemžēl lielai daļai vadītāju pārbaužu laikā atklāj paaugstinātu asinsspiedienu – bieži vien par šīm veselības problēmām šoferīši nezina. Tāpēc ziedo tikai 30 minūtes laika, pārbaudi savu veselību, lai pēc tam iegūtu drošības sajūtu un prieku braukt! Saņem medicīnisko izziņu autobraucējiem ātri, ērti un vienkārši!