Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem ir tiešām svarīgs

altum.lv mikro kred 6

Gan jaunajiem lauksaimniekiem, gan lauksaimniekiem ar pieredzi ir pieejams aizdevums ar izdevīgiem nosacījumiem lauksaimniecības zemes iegādei ar mērķi ražot lauksaimniecības produkciju.Šis aizdevums ir Jūsu lielā iespēja saņemt naudu īstajā brīdī, lai varētu paplašināt savu saimniecību.

Vissvarīgākais, protams, zināt, kad iespējams saņemt šo aizdevumu zemes iegādei. Šis atbalsts pieejams tiem lauksaimniekiem, kuriem nav nekādu parādu, kavētu maksājumu, kuri ir reģistrēti VID kā nodokļu maksātāji vai saimnieciskās darbības veicēji, jābūt vismaz vienu gadu ilgai pieredzei lauksaimniecības produkcijas ražošanā, savukārt kategorijā jaunais lauksaimnieks varēsiet pieteikties, ja esat jaunāks par 40 gadiem. Kā arī darbošanās nevar būt uzsākta ātrāk kā pēdējo 18 mēnešu laikā. Ir arī daži aizliegumi, kurus vērts noskaidrot, jo programma, piemēram, neatbalsta zemes iegādi no savstarpēji saistītiem cilvēkiem (laulātie, radinieki utt.). Un var minēt vēl kādu ierobežojumu –ar saimniecību nesaistītie objekti, kas var būt arī dīķis, karjers un pat mežs, nedrīkst aizņemt vairāk kā 20% no kopējās zemes platības.

Nu laiks ķerties klāt pie pašiem būtiskākajiem noteikumiem, kas regulē tieši aizdevumu un visus ar to saistītos aspektus. Lai cik zemes gabalus Jūs plānotu iegādāties, to kopējā vērtība nedrīkst pārsniegt 430 000 EUR.Turklāt šī pieprasītā kredīta summai jābūt mazākai kā 300% no pērkamās zemes tirgus vērtības, ko gan nosaka sertificēts vērtētājs!Ja nu tomēr aizdevums pārsniedz vismaz 100% , tad nepieciešams papildu nodrošinājums no klienta puses. Bet nu pati labākā lieta, kas tiešām ir atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem, proti, atmaksas termiņš saņemtajai summai var būt pat 30 gadu garumā!

Šī aizdevuma saņemšana var krasi mainīt Jūsu iespējas ražot noteiktos produktus, tādēļ to nedrīkst palaist garām. Līdz ar to nedrīkst vilcināties, jādodas uz konsultāciju biroju, jāpiesaka savu dalību, bet vēlāk vienkārši elektroniski jānosūta prasītos dokumentus –pieteikumu, zemes pirkšanas līguma (rokas naudas līguma, nodomu protokola vai tml.) kopijautt. Tas viss nepieciešams, lai zinātu, ka sadarbība būs veiksmīga!