4 mobilā mārketinga stratēģijas, kas nepieciešamas tavam biznesam

mobilais mārketingsMobilais mārketings ir kļuvis jau par gana labi zināmu veidu, kā piesaistīt un informēt klientus, reklamēt savu uzņēmumu un sasniegt nospraustos mārketinga mērķus.

Vairs nav jāiztiek tikai ar zināmajām, klasiskajām mārketinga stratēģijām (reklāmas televīzijā, radio, avīzēs, žurnālos, vides reklāmas, klipi utt.) Nu varam sasniegt savus klientus arī ar viņu pašu viedtālruņu palīdzību.

SMS mārketings ir teju universāls saziņas kanāls, kā nodot informāciju par savu produktu vai pakalpojumu praktiski visām auditorijām. Mobilos telefonus Latvijā lieto procentuāli ļoti augsts iedzīvotāju skaits, tāpēc arī šis ir visaptverošs veids, kā sasniegt savus klientus.

Mobilais mārketings sevī ietver daudz dažādu faktoru, detaļu un sīkumu, kas būtu jāpārzina, pirms uzsākam reklāmas kampaņu vai ķeramies pie mobilā mārketinga izmantošanas.

Pirmkārt, nekad nevajadzētu sūtīt savus ziņojumus klientiem vai potenciālajiem klientiem, kas nav piekrituši tam, ka uz viņu personīgajiem tālruņa numuriem tiek sūtīta reklāmas informācija. Tā tikai radīsim negatīvu iespaidu par savu uzņēmumu, pārkāpjot šādu elementāru robežu un privātuma tiesības.

Savukārt, vērtējot mobilā mārketinga stratēģijas – lūk, četras pieejas, kā iespējams realizēt mobilo mārketingu savam uzņēmumam, gūstot maksimālo ieguvumu – sasaisti ar klientu.

1. Personalizēšana. Reklāmas materiālus un informāciju par savu uzņēmumu sūta un reklamē teju visi. Tāpēc šajā jomā nepieciešams izcelties – arī, ja runa ir par mobilo mārketingu.

Varam ziņu sūtīšanai pieiet ļoti personiski, veidojot saikni ar klientu un radot lojālas klienta-pakalpojumu sniedzēja attiecības. Informējot klientu par jaunumiem, akcijām un piedāvājumiem, mēģinām ziņas veidot maksimāli personalizētas.

Tāpat nedrīkst aizmirst par apsveikumiem svētkos, iekļaujot kādu īpašu piedāvājumu, kas klientam liks justies vairāk novērtētam, nekā tikai saņemot reklāmu un ikdienišķus piedāvājumus.

2. Oriģinalitāte. Mobilais mārketings ir populārs un daudzi uzņēmumi to izmanto. Tāpēc jācenšas atrast oriģinālu un interesantu pieeju, kā izcelt sava uzņēmuma ziņu citu sūtītāju vidū, tiesa, cenšoties izvairīties no žargoniem un ievērojot pareizu rakstības kultūru.

Tomēr savs sauklis vai oriģināls ziņas sākuma teksts noteikti nenāks par ļaunu, turklāt, tas ir lielisks uzmanības piesaistīšanas veids, lai patiešām gribētos izlasīt saņemto ziņu.

3. Biežums. Saņemot 15 ziņas vienā nedēļā no viena un tā paša uzņēmuma – tas ikvienam šķitīs apnicīgi un traucējoši. Tādēļ ziņas jāveido lakoniskas un skaidras, neaizraujoties ar dažādu piedāvājumu sūtīšanu ikreiz, kad piedāvājumā ir akcijas vai jaunumi.

4. Izvērtēšana. Jebkurā mārketinga stratēģijā izvērtēšana ir ļoti būtisks solis, tomēr mobilais mārketings piedāvā vēl citas iespējas.

Tā kā lielākā daļa mobilo telefonu lietotāju izmanto tajos pieejamo internetu, ziņojumos var lūgt klientus novērtēt uzņēmumu, akciju vai piedāvājumu, iegūstot lielāku atgriezenisko saiti. Vien ziņas beigās jāpievieno links uz mobilo lapu ar vajadzīgo anketu vai novērtējuma lapu.

Turklāt, ja par šādu anketu aizpildīšanu klientiem tiek sniegta iespēja krāt punktus vai iegūt papildus atlaides, tā atkal kalpos kā motivācija iegriezties tieši Jūsu uzņēmumā.